Jak zrobić własny nadruk na odzieży?

Wykonanie sitodruku

Nadruki na odzieży są coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami, które zarówno młodzi ludzie, jak i ci nieco starsi, decydują się dodać do swojego codziennego image’u. Jak zrobić własny nadruk na odzieży? Czy można spróbować samemu, czy lepiej oddać tę sprawę w ręce profesjonalistów? Szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Druk na odzieży na własną rękę

W sklepie papierniczym lub na aukcjach internetowych możemy kupić z łatwością papier transferowy. Jego koszt to około dziesięciu złotych. Dużym wyzwaniem może być zaprojektowanie obrazka, który ma znaleźć się na koszulce na własną rękę. Trzeba będzie wykorzystać któryś ze znanych programów graficznych. Warto wcześniej kupić jakieś “czyste” koszulki. Adler, Fruit of the loom czy Gildan to marki które cieszą się sporą popularnością, ze względu na to, że często używane są właśnie w przypadku nadruków. Gotowy projekt drukujemy, wycinamy i naprasowujemy go na koszulkę. Warto by chronić przed kontaktem z żelazkiem na nadruku położyć papier śniadaniowy.

Nadruk na bluzach i koszulkach zrobiony przez profesjonalistów

Nadruk robiony samemu może być tańszy, jednak nieumiejętne przygotowanie go, będzie oznaczało wyrzucenie pieniędzy w błoto. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów, którym wskazujemy rodzaj odzieży, który chcemy zakupić, dobieramy według tabeli odpowiedni rozmiar dla siebie, a następnie zamawiamy konkretny nadruk. Firmy posiadają specjalne maszyny, które wykonują nadruki. Inne metody, które chętnie są stosowane to sitodruk albo haft komputerowy – ta sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy chcemy mieć przyszyte logo na bluzie lub polarze. Choć całość może nas kosztować więcej, to projektując kilka koszulek zapewniamy sobie wyjście na plus. Mamy również możliwość złożenia reklamacji, na wypadek złego przygotowania odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.