Profesjonalna odzież do pracy w branży medycznej

odzież bhp

Ochronna odzież specjalistyczna w branży medycznej ma za zadanie zapewniać pracownikom w czasie pracy najwyższy poziom bezpieczeństwa. Fartuchy BHP, bluzy BHP, spodnie BHP i obuwie BHP zachwycają wysoką jakością wykonania oraz przemyślaną funkcjonalnością dostosowaną do warunków, jakie panują w placówkach medycznych. Przedstawiamy odzież i artykuły BHP, dzięki którym każdy pracownik branży medycznej może czuć się pewnie i komfortowo.

Najwyższy poziom ochrony dla pracowników placówek medycznych

Odzież ochronna medyczna przeznaczona jest dla wszystkich pracowników szpitali, przychodni, pogotowia, sanepidu, centrów krwiodawstwa, laboratoriów, aptek i przychodni weterynaryjnych. Ma ona za zadanie skutecznie chronić przed bezpośrednim kontaktem ze szkodliwymi substancjami biologicznymi, mikroorganizmami oraz wirusami. Pracownicy placówek medycznych przebywający na co dzień w takich miejscach jak: sale operacyjne, centra dializ, oddziały intensywnej opieki medycznej czy laboratoria diagnostyczne, są narażeni na kontakt z chorobotwórczymi mikroorganizmami. W celu zapobieganiu zakażeniom personel medyczny oraz inni pracownicy powinni korzystać ze specjalistycznej odzieży ochronnej i niezastąpionych w pracy artykułów BHP.

Dowiedz się więcej o odzieży ochronnej medycznej

Zgodnie z przepisami każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić całemu personelowi medycznemu odzież ochronną oraz niezbędne artykuły BHP. Wszystkie elementy składające się na codzienny ubiór pracowników medycznych w celu podwyższenia poziomu ochrony zdrowia powinny być regularnie prane w pralni chemicznej.

Idealne dopasowanie pod względem funkcjonalnym

Odzież ochronna dla lekarzy i pielęgniarek dostępna jest w wielu fasonach, rozmiarach oraz kolorach. Każda placówka medyczna ma szansę idealnie dopasować poszczególne elementy stroju do potrzeb, jakie wynikają z charakteru pracy w danym zakładzie oraz do indywidualnych wymagań pracownika.

Wysokiej jakości odzież ochronna przeznaczona do pracy w jednostkach medycznych spełnia najwyższe wymagania pod względem trwałości, odporności na zabrudzenia i urazy mechaniczne. Przemyślany krój i praktyczne rozwiązania w postaci licznych kieszeni zapewniają personelowi medycznemu lepsze poczucie komfortu. Dodatkowo tkanina, z której wykonana została odzież medyczna, doskonale sobie radzi z odprowadzaniem ciepła oraz wilgoci. W podstawowym zestawie odzieży ochronnej nie może zabraknąć:

  • fartucha tekstylnego
  • bluzy i spodni tekstylnych
  • butów i klapek
  • fartucha gumowego
  • rękawiczek
  • okularów
  • masek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.