Jak prać, suszyć oraz prasować odzież z nadrukiem?

odzież z nadrukiem

Odzież oraz akcesoria wzbogacone o kolorowy nadruk, cieszą się ogromną popularnością. Przechadzając się po mieście możemy zauważyć, że niemalże co druga osoba nosi ubranie z oryginalną aplikacją. Również i właściciele wielu firm decydują się na zakup odzieży reklamowej z logo dla swoich pracowników. Tekstylia z nadrukiem produkowane przez różne marki, np. Slazengernależy jednak prać, suszyć oraz prasować w odpowiedni sposób. W tym artykule podpowiemy więc, jak pielęgnować swoje ubrania i akcesoria z aplikacją.

Pranie odzieży z nadrukiem

Ubrania oraz akcesoria, np. torby z nadrukiem, możemy prać w pralce. Warto jednak pamiętać, by nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury. Najlepiej więc włączyć krótki program, podczas którego woda podgrzewana jest do ok. 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz nadruk będzie cały czas wyglądał idealnie.

Suszenie odzieży z nadrukiem

Jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się produkowaniem odzieży z nadrukiem jest marka Hi Tec. Kurtki, koszulki czy bluzy z kolorową aplikacją, najlepiej suszyć w klasyczny sposób. Wieszając ubrania na sznurku sprawimy bowiem, że materiał wyschnie samodzielnie, a dzięki temu jego struktura pozostanie w nienaruszonym stanie. Odzieży z nadrukiem lepiej więc nie wkładać do suszarki bębnowej.

Prasowanie odzieży z nadrukiem

Nadruk na odzieży może zniszczyć się pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Najlepiej więc prasować ubrania odwrócone na lewą stronę. Dodatkowo dobrze jest nieco zmniejszyć temperaturę żelazka, np. do 100 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.