Odzież robocza. Co się na nią składa?

odzież robocza kraków

Artykuły BHP potrzebne do codziennej pracy to między innymi odzież robocza. Poszczególne jej elementy są niezbędne w wielu branżach. Dotyczy to osób pracujących na zewnątrz, między innymi robotników budowlanych czy zatrudnionych przy wykonywaniu robót drogowych. Odpowiednie uniformy muszą mieć jednak również osoby pracujące we wnętrzach, na przykład w laboratoriach. Osobna kategoria to ubrania robocze z nadrukiem dla pracowników gastronomii. Jakie są najpopularniejsze elementy odzieży roboczej?

Koszule i T-shirty

Niezastąpione w pracy w wysokiej temperaturze. Wiosną, latem i na początku jesieni zakładają je osoby pracujące na zewnątrz. Przez cały rok robocze koszule bądź T-shirty towarzyszą natomiast pracownikom sklepów czy stacji benzynowych.

Spodnie

Robocze spodnie zwykle są używane w pracach, w których istnieje duże ryzyko zabrudzenia odzieży. Chronią więc budowlańców, ale także elektryków czy monterów. W odpowiednie spodnie powinni być także ubrani kelnerzy. U kucharzy ten element stroju uzupełnia fartuch.

Kamizelki

Przydają się w zawodach, w których potrzebne jest noszenie ze sobą wielu narzędzi. Kieszenie funkcjonalnej kamizelki z łatwością to umożliwią. Często kamizelki robocze są wyposażone w odblaski, co gwarantuje pracownikom dodatkowe bezpieczeństwo.

Kurtki

Przydatne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – wówczas to nieodzowna odzież robocza. Kraków i inne duże miasta charakteryzują się wieloma inwestycjami w infrastrukturę, stąd często można tam dostrzec pracowników w kurtkach. Tak jak kamizelki, często są wyposażone w odblaski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *