Odzież odblaskowa, którą warto zabrać na długą podróż rowerową

odzież odblaskowa

Ubrania odblaskowe to elementy, które poprawiają nasze bezpieczeństwo w pracy bądź na drodze. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla innych osób przebywających w naszym pobliżu. Odzież ostrzegawcza z nadrukiem często spotykana jest na budowach czy u pracowników drogowych. Warto jednak pamiętać, by odblaski nosić również na co dzień, np. wybierając się na wycieczkę rowerową. Czy w takiej sytuacji sprawdzi się zatem np. bluza odblaskowa? Sprawdź!

Wycieczka na rower – ubrania poprawiające bezpieczeństwo

Udając się na wycieczkę rowerową, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wskazane jest zatem nabycie odzieży odblaskowej. W sklepach dostaniemy zarówno koszulki, jak i bluzy czy kurtki tego typu. Co sprawdzi się jednak najlepiej? Latem będą to zdecydowanie lekkie okrycia, które przepuszczają powietrze oraz pozwalają skórze oddychać. W okresie jesienno-zimowym możemy natomiast zdecydować się na polar czy kurtkę, która dodatkowo ochroni nas przed niską temperaturą, wiatrem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. 

Dodatkowe elementy odblaskowe

Oprócz odziania siebie samego, warto pomyśleć również o naszym jednośladzie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o małych odblaskach umieszczonych na kołach, pod siedziskiem oraz przy kierownicy. W przedniej części roweru możemy dodatkowo umieścić specjalną lampkę zasilaną na baterie. Z jej pomocą, nawet po zmroku, będziemy widzieli co dzieje się przed nami, a także zwiększymy swoje bezpieczeństwo. W niektórych sytuacjach przyda się także dzwonek rowerowy z delikatnym paskiem odblaskowym. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *