Kolorowe sukienki – jak dobrać barwę do okazji

Wybierając kreacje na różne okazje, powinnyśmy zwracać uwagę nie tylko na fasony, lecz także na kolory. Wbrew pozorom mają one bardzo duże znaczenie w odbiorze całej stylizacji. Przedstawimy podstawowe zasady, które pomogą w decyzji, na jaki kolor postawić podczas wybierania stroju!

Pora dnia będzie dla Ciebie wskazówką

Nie ma sztywnej reguły co do tego, od której godziny nazwiemy przyjęcie wieczorowym. Należy także nadmienić, że nie każde przyjęcie, które odbywać się będzie już po zmroku, musi być imprezą o charakterze wieczorowy. Pora dnia może być jednak dla nas wskazówką, na jaki kolor należy postawić.

W przypadku przyjęcia wieczorowego, warto wybrać kreacje w ciemniejszych kolorach. Czarne, granatowe czy śliwkowe sukienki będą zapewne dominować wśród strojów na tego typu przyjęciu. Coraz częściej jednak widzimy odstępstwa od tej zasady i na przyjęciu takim jak np. studniówka, która niewątpliwe jest uroczystością o charakterze wieczorowym, pojawiają się sukienki w kolorach pastelowych, w beżach i w czerwieni.

W przypadku uroczystości, które odbywają się przed południem, powinnyśmy zdecydować się na ubrania w jasnych barwach. Ta zasada szczególnie widoczna jest podczas przyjęć komunijnych, gdzie naprawdę rzadkością są sukienki w ciemnych odcieniach. Dominują pastele i kolory o soczystych barwach. W ostatnich sezonach widoczna jest coraz większa „modowa odwaga”, która przejawia się tym, że decydujemy się np. na żółte sukienki, których zwykle unikałyśmy.

Okazja a kolor

#Wesele

Zasady związane z tą uroczystością są nam zazwyczaj dobrze znane. Powinnyśmy unikać bieli, która zarezerwowana jest dla Panny Młodej. Czerń również nie jest dobrze widziana, ponieważ w naszej kulturze jest to kolor żałobny. Tutaj zdecydowanie powinnyśmy postawić na mocne kolory i pastele.

#Komunia

Jak już wyżej wspomnieliśmy, to uroczystość, która odbywa się przed południem i ma bardzo radosny charakter. W tym przypadku również powinniśmy postawić na jasne kolory. Świetnie sprawdzi się także kwiecista sukienka, ponieważ komunie zwykle odbywają się w maju, a to okres wiosenny, w którym dominują właśnie takie desenie.

#Chrzciny

W tym przypadku nie ma utartych zasad co do ubioru. Warto jednak potraktować uroczystość podobnie jak komunię i postawić na pogodne barwy.

#Studniówka

To przyjęcie o charakterze wieczorowym, postaw zatem na ciemniejsze kolory i najlepiej na długość maxi! Warto, ponieważ okazja na złożenie sukni balowej często się nie zdarza.

#Rozmowa o pracę

Formalność – to klucz do stworzenia stylizacji odpowiedniej dona tę okoliczność. Kolory, z których najlepiej wybierać w tym przypadku to biel, czerń, granat, szarość, a także błękit i delikatny róż – w przypadku formalnych koszul.

 

|Wskazówka|

Wybierając kreację na jakąkolwiek okazję, zastanów się, czy będziesz musiała założyć ciemne rajstopy zważywszy na np. niską temperaturę. Bardzo delikatne (jasne) kolory zwykle gryzą się z ciemnymi rajstopami, co powinnaś uwzględnić podczas podejmowania decyzji o stroju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.