Kołdry dla alergików – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

kołdra

Okres kwitnięcie kwiatów, stare pomieszczenia czy nawet kołdry puchowe mogą być zmorą wielu alergików. Jak powinniśmy w takim razie kupować kołdry dla osób, które mają mocną reakcję na kurz i roztocza?

Kołdry dla alergika – wybór odpowiedniego zestawu

Wybierając kołdrę dla alergika dużo prościej będzie kupić pościel syntetyczną o właściwościach antyalergicznych, a taką znajdziesz na https://www.karo.waw.pl/category/koldry. Co ciekawe, nie trzeba od razu kupować pościeli całkowicie syntetycznej, ponieważ na rynku znajdziemy też kołdry z dodatkami naturalnymi. Dobrym przykładem tego będzie pościel, która w składzie ma zmiażdżone łodygi bambusa. Wykazuje ona właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Naturalne wypełnienie, czyli puch pierze i wełna ze względu na swoją budowę niestety ze względu na swoją budowę mogą być siedliskiem kurzu i roztoczy. Nie oznacza to jednak, że osoba z alergiami nigdy nie będzie mogła spać pod taką pościelą. Jeśli waszym marzeniem jest pościel naturalna trzeba będzie przygotować się na częste pranie, wietrzenie i zmienianie poszewek. Niestety, dalej może się okazać, że pościel naturalna powoduje u nas nasilone ataki choroby. W tej sytuacji należy zmienić pościel na wersję antyalergiczną.

Kołdra to nie wszystko

Tak jak już wcześniej wspominałam, oprócz odpowiedniej kołdry należy też zadbać o higienę. Kołdrę należy codziennie wytrzepywać, regularnie zmieniać poszewki, a pomiędzy zmianami wywietrzyć. W dodatku, raz na kilka miesięcy kołdrę należy wyprać zgodnie z zaleceniami producenta. Sam pokój również powinien być wietrzony i odkurzany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *