Polary

Kiedy już pomyślimy o tym, żeby kupić dobry polar, to równocześnie pojawia się dylemat związany z jego wyborem. Zadajemy sobie wówczas wiele pytań: jaki będzie cieplejszy, który będzie miał lepszy system wentylacji, czy jakość zawsze idzie w parze z ceną, jaki polar będzie odpowiedni w góry, a jaki na rower. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji i wskazówek, które odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. 

Źródło: https://sklep-logos.pl/
Źródło: https://sklep-logos.pl/

Dzianiny polarowe

Polary to rodzaj dzianiny wykonanej są z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Są one miękkie i przyjazne w dotyku, dzięki czemu zapewniają komfort i wygodę noszenia. Ich główną zaletą jest wysoka izolacja ciepła, oddychalność i hydrofobowość.

Rodzaje polarów

Polar 100G/M

Są to tzw. polary „setki”. Zalicza się do nich Polartec® Classic 100. Tego rodzaju polary są cienkie i zwykle noszone jako pierwsza warstwa ubioru. Ten rodzaj materiału jest również stosowany jako warstwa docieplenia do spodni zimowych. Tego typu polary są lekkie, bardzo dobrze oddychają, nadają się do wszystkich aktywności takich, jak rower, góry, wspinaczka.

Polar o gramaturze 200g/m2

Są one grubsze od „100-tki”. Posiadają najczęściej zamek na całej długości, kieszenie i wysoki kołnierz. Stanowią drugą warstwę odzieży outdoorowej, pośrednią pomiędzy cienkimi polarami a kurtką z membraną. Polary tego typu są bardzo ciepłe, a w połączeniu z polarem 100-tką i kurtką idealnie nadają się na zimę.

Polar o gramaturze 300g/m2

Wykonane z najgrubszych i najcieplejszych materiałów. Są dość ciężkie, ale bardzo ciepłe, dlatego mogą być noszone podczas dużych mrozów. Idealnie nadają się na narty, ale również na wiosenne i letnie wycieczki w góry. Mają krój kurtek najczęściej wyposażonych w kaptur.

Polartec® Thermal Pro

Są pośrednikami pomiędzy Polartec® 200 a 300. Tego typu polary są niezwykle zaawansowane technologicznie i posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu utrzymują ciepło ciała i nie dopuszczają do wychłodzenia. Dzianiny te oferują również doskonałą oddychalność i szybko schną. Na rynku dostępne są różne wersje tego polaru, z wykończeniem DWR, który zwiększa hydrofobowość i odporność na zabrudzenia.

Polartec® Power Dry®

Tego typu dzianiny są zbliżone funkcjonalnością do polarów „100-tki”, ale wyróżniają się większym zaawansowaniem technologicznym. Jest to rodzaj cienkiego polara charakteryzujący się bardzo szybkim odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz oraz krótkim schnięciem. Polary reklamowe często są produkowane przy użyciu właśnie tego rodzaju dzianiny. W ten sposób zapewnia się swoim pracownikom nie tylko komfort, ale również klasę.

Polartec® Power Stretch®

To rodzaj rozciągliwej oraz doskonale oddychającej tkaniny polarowej. Polary idealnie sprawdzają się podczas wysiłku fizycznego, ponieważ odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dzięki swojej elastyczności jest wykorzystywana do produkcji odzieży przeznaczonej m.in. do biegania, jazdy na rowerze i fitnessu. Jej warstwa zewnętrzna jest gładka i odporna na obtarcia i wiatr. Natomiast, warstwa wewnętrzna jest miękka, delikatna, a jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz utrzymywanie suchości i komfortu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polaru?

  • Grubość polara (gramaturę) – im grubsza gramatura tym polar cieplejszy.
  • Długość zamka – w cienkich polarach zamek sięga do 1/3 długości, a polar wkłada się przez głowę. W większość kurtek polarowych  (typu „200” lub „300”) zamek rozpina się całkowicie.
  • Regulowany ściągacz – zapobiegają one przewianiu. Dodatkowo  w mankietach polaru powinny znajdować się elastyczne obszycia lub gumki.
  • Dodatkowe wzmocnienia – niektóre polary posiadają specjalne wzmocnienia w miejscach szczególnie wrażliwych i podatnych na przetarcia, np. na ramionach.
  • Kieszonki – w polarach o wyższej gramaturze niż 100 znajdują się kieszenie z boku albo z przodu, są zasuwane na zamek lub otwarte.
  • Krój – polary, które pełnią funkcję pierwszej warstwy powinny w miarę dobrze przylegać do ciała, ale równocześnie nie ograniczać ruchów. Te o większej gramaturze powinny być nieco luźniejsze, by można było założyć pod nie np. koszulkę.
  • Kaptur – czasem grubsze polary posiadają kaptur, co dodatkowo chroni głowę przed utratą ciepła.
  • Otwory na kciuki – mają one praktyczne zastosowanie, ponieważ mogą zstąpić do pewnego stopnia rękawiczki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.