Koszulki

Koszulki inaczej zwane t-shirtami, to najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna część ubioru każdego z nas. Niezależnie czy wychodzimy do szkoły, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, to przeważnie t-shirt gości na naszej górnej części ciała. Jednak, aby komfort noszenia był znacznie lepszy, to musisz wiedzieć jaki rodzaj tkaniny wybrać oraz czym się kierować przy zakupie, a to wszystko znajdziesz poniżej.

koszulki
Źródło: https://sklep-logos.pl/

Gramatura odzieży

Gramatura odzieży, to inaczej ciężar m² wyrażony w gramach. A więc analogicznie im większa waga całkowita, tym grubszy materiał. Jednak należy pamiętać, że wysoka gramatura nie obniża ani nie poprawia jakości. O tym decyduje głównie splot włókien, na który z pewnością warto zwrócić uwagę.

Dobra tkanina przede wszystkim

Musisz wiedzieć, że występują bardzo ważne zależności między różnymi tkaninami, a związane jest to głównie ze splotem włókien oraz gramaturą. Dlatego wyróżniamy:

  • Koszulki bawełniane – ich dużą zaletą jest fakt, że są przyjazne dla alergików. Niestety nie radzą sobie podczas gorących dni oraz mają tendencję do szybkiego brudzenia się i odbarwiania przy dużym naświetleniu.
  • Koszulki poliestrowe – koszulki odporne na kurczenie, rozciąganie i co najważniejsze nie ulegają zbytnio promieniom słonecznym. Jednak mają jedną główną wadę – są idealną powierzchnią do bytowania bakterii, głównie podczas upalnych dni.
  • Koszulki bawełniane z dodatkiem poliestru – ten typ tkaniny stosuje się przede wszystkim w koszulkach polo. Charakteryzują się tym, że są łatwe w czyszczeniu oraz w pewnym stopniu niepodatne na zabrudzenia.
  • Koszulki z akrylu – zdecydowanie odradzamy tego typu koszulki, ponieważ mają tendencję do podrażniania skóry i na pewno nie dostarczą nam odpowiedniej ilości ciepła.

Wybierz produkt mądrze

Dowiedziałeś się już nieco o rodzajach t-shirtów oraz o materiałach z których są produkowane. Teraz przyszła pora na wskazówki dotyczące zakupu takich koszulek.

Zwróć uwagę na krój oraz dekolt

T-shirt powinien być tak dopasowany, aby Twoje rękawy nie były zbyt długie, ani zbyt krótkie oraz powinny nie odstawać od ręki. Natomiast dekolt to kwestia Twojego gustu. Możesz wybrać koszulkę bez dekoltu, a jeśli chcesz pochwalić się klatką piersiową, to wybierz koszulkę z dekoltem w kształcie litery V.

Dopasuj koszulkę do Twojej budowy ciała

Dobrze by było, abyś nie kupował koszulek, które Cię opinają, bo tym samym psujesz swój własny wizerunek. Lepiej wybrać o rozmiar większa, a na pewno poprawi komfort, a Ty poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Zwróć uwagę na długość koszulki

T-shirt nie może być ani za krótki, ani za długi. Dobrze dobrana koszulka powinna kończyć się w okolicach rozporka naszych spodni.

Materiał = Komfort noszenia

Idealna koszulka, to taka, która wykonana jest z bardzo dobrego materiału, który wpływa na nasz komfort noszenia. Materiały gorszej jakości nie mają dobrego systemu wentylacji, przez co podczas upalnych dni będziemy się pocić.

Postaw na jasne kolory

Jasne kolory mają to do siebie, że nie absorbują promieni słonecznych, dzięki czemu gorące dni nie będą dla nas większym problemem. W czasie zimnych i bezsłonecznych dni, kolor nie odgrywa większego znaczenia i pozostaje tylko kwestią gustu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.