Czapki

Czapki to obecnie dosyć popularne dodatki odzieżowe. Czapka zarówno zimowa jaki i letnia daje nam wiele korzyści zdrowotnych, ale również poprawia nasz wygląd zewnętrzny. Musisz wiedzieć, że przez głowę ucieka ok. 70% ciepła, a więc jest to dobry powód do tego, aby czapkę mieć na głowie. Zatem warto przyjrzeć się bliżej nakryciom głowy, bo oferta jest naprawdę duża i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Chłód czy upał – zawsze ubierz czapkę!

Zasadniczo czapki możemy podzielić na te, które ubierzemy w okresie letnim oraz na te, które służą nam w okresie zimowym. Głównym zadaniem czapki jest oczywiście chronić naszą głowę przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Oczywistym jest, że w zimie nie ubierzemy czapki letniej i odwrotnie, ponieważ mogłoby to doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Czapki letnie są wykonane z przewiewnego materiału, nie powodującego pocenia się, dzięki czemu naszej głowie dostarczany jest odpowiedni komfort. Natomiast, czapki zimowe wykonane są z grubszego materiału, który skutecznie chroni przed zimnym powietrzem i złymi warunkami pogodowymi. Ważne, abyś przy wyborze czapki nie kierował się zbytnio panującymi trendami, lecz skupił się nad jej funkcjonalnością.


Odzież z nadrukiem – możemy to dla Ciebie zrobić!

Korzyści z noszenia czapki 

Podczas zimnych i mroźnych dni:

  • Chroni uszy przed przemarznięciem
  • Chroni włosy przed ich nadmierną łamliwością i wypadaniem
  • Chroni nas przed utratą ciepła
  • Nie dopuszcza zimna do skóry głowy
  • Osłania nasze zatoki
  • Zapobiega wyziębieniu organizmu

Podczas upalnych dni:

  • Zapobiega udarom słonecznym
  • Chroni włosy przed ich wysuszaniem
  • Osłania oczy przed promieniami słonecznymi
  • Chroni głowę przed nadmiernym wiatrem

Rozmiar czapki ma znaczenie

Dlaczego rozmiar czapki ma tak duże znaczenie ? Otóż właściwie dobrany rozmiar, zadba o prawidłowy przepływ krwi oraz zapewni odpowiednią oddychalność. Przed zakupem czapki dobrze, abyś zmierzył swój obwód głowy, dzięki czemu wybierzesz właściwy dla siebie rozmiar. Przeważnie czapki posiadają uniwersalny rozmiar, który dopasowuje się do głowy wielu osób. Wówczas takie czapki powinny być wykonane z poliestru z domieszką elastyny, co sprawi, że nasze czapka będzie skutecznie się rozciągać.

Komfort i funkcjonalność zawsze na pierwszym miejscu 

Dobra czapka, to taka, która jest wygodna, nie uciska zbytnio głowy, jest dobrze wentylowana i wykonana z materiałów dobrej jakości. Nie jest nam potrzeba na co dzień, ale z pewnością przyda się w czasie mroźnych dni. Ponadto, jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, to czapka powinna być Twoim nieodłącznym elementem. Natomiast, jeśli nadejdzie pora letnia, a temperatura powietrza sięga 30 stopni, to czapka jest konieczna. Wówczas, dzięki niej zapobiegniesz omdleniom czy udarowi słonecznemu. Ponadto, taki rodzaj nakrycia głowy możemy wykorzystać w pracy. Wówczas, świetnie sprawdzą się czapki z logo, które mogą pełnić rolę elementu budującego wizerunek marki.

Zadbaj o odpowiednią higienę swojej czapki

Zwykłe czapki należy prać zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na metce danego produktu. Natomiast, jeśli podjąłeś decyzję o zakupie bardziej specjalistycznej czapki, wyposażonej w membranę, to musisz pamiętać, że wymagają one szczególnej pielęgnacji oraz konserwacji.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.