Jakie są rodzaje zapięcia pościeli bawełnianej?

pościel bawełniana

Pościel bawełniana jest najczęstszym rodzajem, który możemy spotkać na rynku. Posiada wiele czynników, ze względu na które cieszy się ogromną popularnością. Wpływa na to przede wszystkim jej lekkość, higroskopijność, przepuszczalność powietrza oraz po prostu duża dostępność. Należy również podkreślić, że jest to bardzo miła w dotyku tkanina, która występuje w wielu rozmiarach i kolorach. W tym artykule przyjrzymy się rodzajom zapięć, które posiada bawełniana pościel

 

Zamek błyskawiczny 

Jest zapięciem, które zyskało w ostatnich latach na popularności. Jest bardzo prosty w obsłudze i w szybki sposób pozwala zakończyć ostatni etap zapinania pościeli. Są one idealnie ukryte w pościel, co sprawia, że są praktycznie niezauważalne.  Przykładem pościeli zapinanej na suwak jest pościel satyna bawełniana andropol. Wybierając ten rodzaj zapięcia musimy wziąć pod uwagę jeden aspekt. Takie zamki bardzo często się zacinają, urywają się im suwaki, a także odpadają poszczególne. W najlepszym przypadku spowoduje to tylko kilka kłopotów z naprawą. Jednak bardzo często takie sytuacje powodują konieczność wymiany całego zamka.

 

Guziki

Najbardziej klasyczna wersja zapięcia. Guziki są znane i niezawodne od wielu lat. Dobrze dobrane do wzoru i koloru pościeli guziki potrafią być dużą ozdobą i wyglądać bardzo elegancko. Podczas zapinania takiej pościeli musimy liczyć się z tym, że zajmuje to chwilę i istnieje możliwość odprucia guzika. Nie jest to jednak rzecz trudna do naprawienia. Musimy mieć na uwadze, że będzie konieczność wszywania guzików w przypadku wybrania pościeli na ten typ zapięcia. 

 

Zakładka

Na rynku możemy również spotkać pościel, która jest wykończona głęboką zakładką bez żadnego zapięcia.  Na swoich końcach posiada zawinięty materiał, który stanowi jej zakończenie. Nie jest ono praktycznie widoczne, a przy idealnym dopasowaniu do rozmiaru pościeli do kołdry będzie wyglądać jakby była jej częścią. 

 

Kopertowe zapięcie

Jest bardzo rzadko spotykane, lecz na pewno spodoba się fanom efektownych elementów. Takie zapięcie jest zakończone materiałem przypominającym trójkąt, który wsuwa się w dodatkowo naszytą tkaninę, przypominającą zaklejoną kopertę. Jest to model polecany dla dzieci, gdyż nie posiada żadnych dodatkowych guzików ani zapięć

 

W tym artykule przedstawiliśmy najbardziej popularne zapięcia. W ostatnich latach zdecydowanie góruje nad nimi zamek błyskawiczny, który jak sama nazwa wskazuje jest najszybszym zapięciem. Pościel bawełniana 140×200, która będzie idealna do pokoi dziecięcych również posiada takie zapięcie. Jego plusem jest to, że jest praktycznie niewidoczny. Guziki, zakładka oraz kopertowe zapięcie są jednak dodatkowymi elementami ozdobnymi. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.