Jaki plecak wybrać dla dziewczynki?

Rodzice często zastanawiając się czy kupić do plecak do szkoły na kółkach, czy może tornister? Co wybrać dla dziewczynki, której marzeniem jest uroczy plecak? Frozen czy inna bajka może ozdabiać plecak, ale rodzice powinni się skupić też na innych kwestiach!

Wzory – co wybierać?

Kupując plecak dla dziecko musimy zadbać o to, aby rósł razem z nim. To oznacza, że dla dzieci, które powoli wchodzą w wiek nastoletni różowe plecaki z końmi nie będą dobrym rozwiązaniem. Z drugiej strony, jeśli mamy do czynienia z dumnym pierwszakiem jak najbardziej możemy przemyśleć takie rozwiązanie. Wybierając wzór plecaka należy myśleć przyszłościowo. Każdy rodzic zna mniej więcej cenę wyprawki i zdaje sobie sprawę, że dużą jej część stanowi plecak. Dlatego warto kupić porządny model, który dziecko będzie chciało nosić kilka lat.

Model – na co zwrócić uwagę kupując plecak?

Kupując plecak dla dziewczynki powinniśmy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Szczególnie gdy nasze dziecko jest drobniejsze niż rówieśnicy. Powinien on przylegać do pleców i nie wystawać ponad barki.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie usztywnienie. W zależności od wieku dziecka dobry będzie tornister, a gdy mowa o starszych uczniach możemy przemyśleć zakup plecaka sportowe – dalej pamiętając o usztywnieniu pleców.

Inną ważną kwestia, która jest ważna, ale nie odnosi się wprost do budowy plecaka, a bardziej skupi się na wyglądzie to odblaski. Ten element powinien być na plecaku niezależnie od wieku dziecka. W końcu nawet o dorosłe dzieci rodzice dalej się martwią. Widoczność na drodze może uratować życie, a odblask sprawiają, że osoba je noszące jest widoczna z kilkukrotnie większej odległości.

One thought on “Jaki plecak wybrać dla dziewczynki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.