Jak odpowiednio dobrać kolor ubrania do typu urody ?

To co jest modne niekoniecznie musi pasować do naszej osoby. Jeżeli jest nam w danym kolorze nie do twarzy, mamy mimo to je ubierać ? Otóż nie. Każdy z nas jej inny, posiada inne rysy twarzy czy sylwetkę.  Różnimy się również kolorem włosów, oczów czy karnacją skóry. Nie zawsze coś co pasuje do kogoś innego, również będzie pasować do nas. Bardzo często przy wyborze ubrań kierujemy się kolorem, który lubimy lub panującymi aktualnie trendami w modzie. Jeśli na wybiegach pojawia się żółty tiul, po chwili zaczyna królować w sieciówkach. Jeśli projektanci stawiają na tiul miękki szary, wkrótce przoduje on wśród kreacji weselnych. Nie każdy materiał, fason i kolor pasuje do każdego typu urody. Istnieją tkaniny bardzo wymagające, a jedną z nich jest tiul miękki. Pudrowy róż w tiulowej odsłonie często kojarzy z baletnicami, a żadna z nas nie chce wyglądać karykaturalnie. Zakładanie takich kolorów i materiałów może niestety negatywnie wpłynąć na nasz wygląd. Najlepiej zatem dobierać kolor ubrania do odcienia cery. Wtedy ubranie podkreśli to, co w nas najpiękniejsze, nasze atuty.

Jak odpowiednio dobrać kolor ubrania do typu urody ?

Typy urody

W analizie kolorystycznej wyróżniamy cztery podstawowe typy urody według teorii 4 pór roku.

  • dwa chłodne: zima i lato,
  • dwa ciepłe: wiosna i jesień

Na podstawie tej analizy możemy określić jakim jesteśmy typem urody i jakie kolory do nas pasują.

Wiosna

Osoby z tym typem karnacji mają skórę o delikatnym złocistym, lub brzoskwiniowym odcieniu. Włosy najczęściej przybierają kolory od jasnego blondu do jasnego brązu. Kobiety o tym typie urody mają zwykle oczy błękitne, zielone lub koloru morza, rzadko pojawia się kolor brązowy. Często na twarzy pojawiają się piegi o złocistym kolorze. Kobiety z tym typem urody powinny ubierać ubrania w ciepłych kolorach jak zielonym, żółtym, pomarańczowym i beżowym, turkusowym. Powinny natomiast unikać ciemnych, matowych kolorów.

Lato

Cera osób z tym typem karnacji jest porcelanowa o chłodnym odcieniu delikatnego różu lub oliwkowym. Jeżeli pojawiają się piegi to maja one odcień szarobrązowy. Włosy nigdy ciemniejsze niż średni brąz, ale zawsze w popielatym odcieniu. Oczy najczęściej w kolorze niebieskim, szarym lub brązowym . Osoby z tym typem urody powinny wybierać następujące kolory: jasnozielony, biały, różowy, błękitny, szary, seledynowy, liliowy.

Jesień

Cera jesieni jest jasno-brzoskwiniowa, czasem blada. Posiada skłonności do piegów w kolorze jasnobrązowym lub rudym. Pani jesień najczęściej ma włosy ze złocistym połyskiem, najczęściej w barwie rudej, kasztanowej czy miedzianej. Oczy zwykle błyszczące o intensywnym kolorach brązu, zieleni. Osoby o tym typie urody zdecydować się na kolory: pomarańczowy, khaki, musztardowy, beżowy, łososiowy.

Zima

Pani zima ma najczęściej jasną, porcelanową karnacje. Należy do najbardziej kontrastowych typów urody. Ma chłodny oliwkowy odcień skóry, a brwi i rzęsy bardzo ciemne. Oczy zwykle są zielone, brązowe, orzechowe, błękitne. Włosy najczęściej w odcieniu ciemnobrązowym, kruczoczarnym, a czasem nawet szaroniebieskich lub szarozielonych. To jedyny typ urody do którego pasuje kolor czarny. Bardzo dobrze wygląda też w śnieżnej bieli. Osoby posiadające ten typ urody bardzo dobrze wyglądają również w takich kolorach jak: mocny róż, mocny błękit, granat, szafir.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.