Hafty i nadruki na odzieży – jak o nie dbać?

odzież z nadrukiem

Bluza z kolorową aplikacją czy koszula z haftem to elementy garderoby, które znajdziemy niemalże w każdej szafie. Nadruk na odzieży sprawia, że ubrania stają się dla nas bardziej atrakcyjne wizualnie, a dodatkowo z ich pomocą jesteśmy w stanie podkreślić swoją osobowość. Nic więc dziwnego, że firmy takie jak Sol’s, Friut of the loom czy Gildan  produkują najróżniejsze tekstylia, na których można umieścić dowolną aplikację. Warto jednak pamiętać, że o hafty oraz nadruki należy odpowiednio dbać. Jak? Sprawdź!

Pielęgnacja odzieży z nadrukiem

Odzież z kolorowym nadrukiem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim można prać ją w pralce, jednak w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto pamiętać, by suszyć ją w klasyczny sposób, bez użycia suszarki bębnowej. Aby nadruk zachował odpowiedni kształt, najlepiej rozwiesić ubranie na wieszaku i pozostawić do wyschnięcia. Prasując należy natomiast zmniejszyć temperaturę żelazka do ok. 100 stopni Celsjusza oraz obrócić odzież na lewą stronę. Dzięki temu nasze tekstylia oraz nadruk pozostaną w nienaruszonym stanie.

Pielęgnacja odzieży z haftem

Aby odzież z wyhaftowaną aplikacją wyglądała zawsze nieskazitelnie, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy dopasować temperaturę prania do materiału, z którego zostało wykonane nasze ubranie. Dzięki temu tkanina nie skurczy się, a haft nie pomarszczy. Dodatkowo należy pamiętać o prasowaniu na lewą stronę oraz suszeniu w taki sposób, by na aplikacji nie powstały zagięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.