Garnitury na miarę – jak wybrać krawca?

zestaw do szycia

Dodają pewności siebie i męskości oraz wyszczuplają sylwetkę to wszystko opisuje bardzo ważną część męskiej garderoby –garnitury na miarę. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu danej osoby, warto jednak zastanowić się nad pewnymi kwestiami.

Gdzie uszyć?

Wpisując w wyszukiwarkę frazę “garnitury na miarę Warszawa” pokazuje 133 000 wyników, jak więc zdecydować, gdzie można kupić dany strój?

Najlepiej jest przeczytać opinie o firmie, zobaczyć ile lat działa i jeśli jest to możliwe obejrzeć wcześniejsze projekty – da nam to ogólny pogląd na styl i technikę danego fachowca. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru, warto dalej szukać.

Niestety nie każda osoba utrzymująca się z szycia to dobry krawiec. Warszawa jest miastem, w którym spokojnie możemy znaleźć fachowca, a jeśli jesteśmy z mniejszej miejscowości?

Idealny rozwiązaniem jest porozmawiać z osobą, której zleca się zadanie uszycia garnituru, ponieważ nie każdy musi czuć się pewnie w tworzeniu konkretnego stroju. Jedyni znają się bardziej na sukienkach, a inni właśnie zajmują się modą męską. Dlatego warto porozmawiać, czy dana osoba jest wyszkolona w szyciu garniturów.

Krawiec znaleziony, co dalej?

W rozmowie o projekcie warto też poruszyć kwestie materiałów. Czy krawiec będzie je dostarczał, czy to osoba zlecająca usługę musi je sama kupić. Jeśli to my mamy się tym zająć, ważne jest, aby krawiec dokładnie objaśnił ile i czego potrzebujemy oraz podał nam kilka zasad, którymi należy się kierować przy wybieraniu materiałów dobrej jakości.

Kolejną sprawą jest czas i koszt usługi. Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest zamówienie garnituru dużo wcześniej, tak aby usługa mogła być na spokojnie wykonana. Niestety, najczęściej następuje tu zderzenie z rzeczywistością i przypominamy sobie, że potrzeba nam garnituru na już… Dlatego zawsze pytaj ile będzie trwało jego uszycie.

Jeśli chodzi o finanse, należy zapytać ile projekt będzie kosztował, bo ceny u poszczególnych krawców mogą być bardzo różne. Dodatkowo wszelkie poprawki powinny być w cenie, ale najlepiej się upewnić!

Wszystkie punkty sprawdzone?

Jeśli już wiemy wszystko można zamawiać i czekać na idealny strój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.