Trzy ,,E” marki Gildan – ekspansja, ekologia, etyka! Poznaj tego producenta!

Marka Gildan - czym się wyróżnia spośród innych firm?

O kanadyjskiej marce Gildan nie każdy słyszał, ale z całą pewnością każdy widział ubrania od tej firmy. Co więcej, prawdopodobnie ma je w swojej szafie! Przedsiębiorstwo tworzy bowiem odzież basicową, szeroko wykorzystywaną pod rozmaite nadruki. Gildan – odzież z ich logo możemy podziwiać od prawie 40 lat. Jej jakość i elegancki w swej prostocie design to niejedyne zalety, które warto docenić! Dowiedz się w jakich dziedzinach marka Gildan jest bezkonkurencyjna!

Marka Gildan – zarządzanie na medal czyli ekspansja

Zanim Gildan, nadruki na ich koszulkach i całym ich asortymencie zyskał popularność, musiał jakoś zacząć! Początki marki sięgają aż 1946 roku – wtedy powstała rodzinna, kanadyjska firma Harley Inc. zajmująca się głównie produkcją odzieży dziecięcej. Na początku to co znamy dziś jako Gildan było niewielką dziewiarnią, wspierającą Harley Inc. w kwestii zaopatrzenia w tkaniny. Sama korporacja powstała jednak dopiero w 1984 – dwa lata po tym jak nadzór nad przedsiębiorstwem przejęli Glenn i Greg Chamondy, wnukowie pierwotnego założyciela.

Bracia zakasali rękawy – zainwestowali w najnowsze technologie produkcji, sukcesywnie zwiększając możliwości produkcyjne zakładu. Jako że wysoka wydajność szły w parze z nienaganną jakością produktów, rozlanie się na rynek kanadyjski i amerykański było kwestią kilku lat. Firma w 1997 otworzyła zakład produkcyjny w Hondurasie, w 1999 biuro na Barbadosie, a od początku XXI wieku wkroczyła na scenę europejską. Szerokość, uniwersalność oferty, jakość tkanin i biznesowa smykałka braci Chamondy sprawiły, że od początku lat dwutysięcznych marka Gildan była już klasyfikowana jako jeden z głównych liderów rynku tekstylnego w Stanach Zjednoczonych. Do dzisiaj zgromadziła pod swoim szyldem szereg mniejszych brandów, a swoje produkty sprzedaje na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, by planowała pohamować się w prężnej ekspansji!

Gildan – koszulki przyjazne naturze czyli ekologia

Mimo prężnego rozwoju, firma nie zapomina o trosce o środowisko – wręcz z niej słynie. O tym ile odpadów i zanieczyszczeń generuje rokrocznie przemysł tekstylny od lat mówi się bardzo głośno. Marka Gildan ,,robiła coś z tym” od dawna. Technologie w które zainwestowali bracia Chamondy obejmowały nie tylko poprawę wydajności produkcji, ale i jej przyjazność dla natury. Od ponad 15 lat Gildan podejmuje szeroko zakrojone działania mające na celu optymalizację i zmniejszenie negatywnego wpływu swoich zakładów produkcyjnych na środowisko.

W produktach Gildan, kluczową rolę gra bawełna. Przedsiębiorstwo kupuje ją w Stanach Zjednoczonych, od plantatorów stawiających na zrównoważone, ekologiczne i etyczne działania. Marka Gildan inwestuje w coraz nowsze techniki ograniczania zużycia wody – w 2007 uruchomiła nawet autorski system eko-oczyszczalni ścieków – oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Stale dąży do poprawy w zakresie zarządzania marnowaniem surowców, a całokształt działań poprowadził ją do otrzymania certyfikatu WRAP – Worldwide Responsible Accreditet Production.

Gildan – koszulki i bluzy tworzone odpowiedzialnie czyli etyka

Certyfikat WRAP świadczy nie tylko o ekologiczności przedsiębiorstwa. Przyznaje się go firmom trzymającym się najwyższych standardów etycznych. Oznacza to tyle, że Gildan dba o warunki w swoich zakładach, nie ma tam miejsca na pracę dziecięcą, ponad siły i przymusową, jakiekolwiek prześladowania i inne nieetyczne praktyki o jakich często słyszy się w mediach. 

Kupując odzież Gildan stawiamy na jakość, której ta marka dowodzi od dziesięcioleci. Bez tego nie odnotowałaby tak wielkiego i szybkiego sukcesu. Ponadto, ekologia i etyka to wartości niezwykle cenne w dzisiejszych czasach, szczególnie, że mowa tutaj o praktycznych działaniach, a nie pustosłowiu! Jeżeli nie wiedziałeś na jakiego producenta basicowych ubrań postawić, czas pozbyć się wątpliwości!

Zainteresował Cię temat ekologicznej produkcji odzieży jaką stosuje marka Gildan? Kliknij https://lubie.com.pl/z-jakich-materialow-swoja-odziez-wykonuje-marka-gildan/ i dowiedz się więcej o materiałach, z jakich wykonywana jest odzież tej firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.