5 porad, które pomogą Ci dokonać zakupu odpowiedniej koszuli męskiej

Planujesz wesele, spotkanie biznesowe, a może po prostu idziesz na spotkanie z przyjaciółmi ? W tych wszystkich sytuacjach dobrze, abyś wyglądał modnie i z klasą, a te cechy znajdziesz w każdej koszuli męskiej. Jednak musisz pamiętać, że nie tylko wygląd jest najważniejszy, ale także materiał, styl uszycia oraz przeznaczenie. Zatem jakimi zasadami się kierować ?

Źródło: https://sklep-logos.pl
Źródło: https://sklep-logos.pl

Po pierwsze właściwy rozmiar

Podczas wyboru koszuli męskiej musimy kierować się rozmiarem kołnierzyka oraz koszuli. Kiedy już będziesz miał na sobie koszulę, zwróć uwagę na to, aby kołnierzyk tak przylegał do szyi, abyś mógł luźno włożyć palec między szyję, a koszulę. Wiadomym jest, że kształt kołnierzyka powinien być zgodny z kształtem Twojej twarzy oraz szyi. Ponadto każda dobra koszula powinna być wyposażona w kołnierzyk posiadający fiszbiny, czyli usztywniacze zapewniające perfekcyjny kształt kołnierzyka. Dobrze, abyś je przy każdym praniu wyciągał. Dzięki temu zwiększysz ich funkcjonalność. Bardzo ważnym kryterium wyboru koszuli męskiej jest jej długość – musi być na tyle długa, żeby dała się swobodnie włożyć do spodni oraz aby nie tworzyła niechlujnych fałd materiału. Pamiętaj, że koszula osiąga właściwy rozmiar dopiero po trzech praniach. Podobnymi wskazówkami powinniśmy się kierować, kiedy interesuje nas koszula dla firm.

Po drugie dobry materiał

Oczywistym jest, że najlepszym materiałem, którego używa się do produkcji dobrych koszul jest bawełna, która zwiększa komfort użytkowania oraz sprawia, że nasze ciało się nie poci. Takie koszule charakteryzują się wysoką ceną w porównaniu do koszul wykonanych ze sztucznych materiałów, gdzie cena jest zdecydowanie niższa. Dobrej jakość koszule, to takie, które są wykonane z bawełny egipskiej, sea Island lub Pinpoint. Najlepiej, aby bawełna była podwójnie tkana. Wówczas materiał staje się bardziej wytrzymalszy oraz nie ma tendencji do mechacenia się. Natomiast, jeśli jesteś zdecydowany na koszulę z górnej półki, to wybierz taką, która jest wykonana z jedwabiu. Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą delikatnością oraz wytrzymałością. Dodatkowo nadaje koszuli niewielkiego połysku.

Odzież dla pracowników – zapewnij swoim pracownikom klasę oraz elegancję!

Po trzecie odpowiednio dobrany krój

Każda koszula posiada jeden z trzech typów kroju:

  • Regular Fit – przeznaczany dla osób o regularnej budowie ciała. Koszula o tym typie kroju nie posiada wcięć w talii.
  • Custom Fit – standardowy krój, który dopasuje się do każdej męskiej sylwetki. Jednak, nie jest on polecany, ponieważ to co jest dopasowane do każdego, tak naprawdę nie pasuje nikomu. Dlatego staraj się, aby zawsze dopasować krój koszuli do swojej budowy ciała.
  • Slim Fit – jak sama nazwa wskazuje, krój przeznaczony dla osób szczupłych oraz dla osób mających sportową sylwetkę.

Po czwarte mankiety

Kupując koszulę spotkamy się z dwoma rodzajami mankietów:

  • Na spinkę – jak sama nazwa wskazuje – mankiet zapinamy na spinki, a nie na guziki. Koniecznie muszą łączyć się z dodatkiem jakim jest krawat czy mucha. Ponadto, możemy wyróżnić mankiet zapinany na spinkę, który jest bardzo elegancki i nadaje się głównie do fraka.
  • Na guziki – mniej formalny typ mankietów. Idealnie sprawdzi się podczas spotkań biznesowych czy różnego rodzaju egzaminów. Możemy spotkać takie, które są wykończone prosto, półokrągło lub na skos.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.